Головна
Реєстрація
Вхід
П`ятниця
26.04.2024
03:02
Вітаю Вас Гість | RSS
Михайлівська районна центральна бібліотека

Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 БІБЛІОТЕКИ МИХАЙЛІВСЬКОГО РАЙОНУ НА СТОРІНКАХ ПРЕСИ ЗА 2012 РІК 

 

БІБЛІОТЕКИ

МИХАЙЛІВСЬКОГО РАЙОНУ  

НА СТОРІНКАХ ПРЕСИ ЗА 2012 РІК

 

Бібліографічний дайджест

Є ЩО ПОЧИТАТИ

                     А. Калужина,

                                                                                                                                                                                           бібліотекар Михайлівської

                                                                                                                                                                                           центральної районної  бібліотеки.  

Як швидко минає час… Дні просто летять один за одним…А так багато треба всього встигнути! З теплом додалися ще городи, дачі, присадибні ділянки, тобто фізична праця. Та ще ж хочеться бути в курсі подій у країні, й щось розважального теж (його в наш час не дуже вистачає).Як все встигнути?

 

Є один варіант. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати Михайлівську центральну районну бібліотеку. У нас із березня цього року надходять багато газет та журналів. Тут кожен знайде те, що йому цікаво.

 

Для тих, хто хоче бути в курсі всіх політичних подій у країні та за її межами, ми можемо запропонувати такі видання: «Аргументы и факты», «Урядовий кур’єр», «Факты и комментарии», «Комсомольская правда».

 

Всі новини області та району можна почитати в «Михайлівських новинах», «Мрії», «Миге», «Панораме».

 

Дуже актуальні в ці дні видання, які дають поради щодо вирощування садів та городини: «Огородник», «Наша дача», «Дім, сад, город».

 

Тим, хто бажає змінити щось в інтер’єрі будинку чи саду, підійдуть журнали: «Идеи вашего дома», «Дом в саду».

 

Поради, що стосуються здоров’я, садиби, знайдуться в «Хозяине», «Порадниці», «Петровне», «Здоровом образе жизни».

 

Для любителів цікавих занять є журнал «Радіоаматор». Є також видання для тих, хто шиє та в’яже. Це – «Бурда», «Маленькая Диана», «Вяжем сами».

Для жінок пропонуємо журнали «Натали», «Единственная», «Женский журнал». Для родинного перегляду підійдуть «Мир семи», «Viva!Биография», «Лиза».

А щоб усією сім'єю почитати останні новини про все-все-все, розгадати кросворди, взяти участь у конкурсі, посміятися над смішними історіями, краще за все підійдуть «Отдохни», «Арт-мозайка», «Теленеделя», «Суббота плюс», «Публика»

Іншими словами, у нас можна підібрати видання на будь-який смак.

Ласкаво просимо вас завітати до центральної районної бібліотеки.

Чекаємо на вас!                                                                                                                                                                                                                                                                          

 Михайлівські новини.- 2012.-30 травня.- №40.- с. 3.

                     МИ ВІРИМО В МАЙБУТНЄ ТВОЄ, УКРАЇНО!

 Історики запишуть для прийдешніх поколінь, що в ніч на з 27 на 28 червня 1996 року була прийнята і затверджена Конституція незалежної держави – України. Нарешті здійснилася багатовікова мрія українського народу. Цей день золотими літерами записано в історію нашого народу.

Важким і довгим був шлях держави до справжньої незалежності,щоб сьогодні наше око милував жовто-блакитний прапор.

З нагоди цього свята у Любимівській бібліотеці пройшов захід-бесіда під назвою «Ми віримо в майбутнє твоє, Україно!». До бібліотеки завітали учні 1-6 класів, які відвідували дитячий літній табір, разом зі своїми вихователями Г.В. Самойленко, І.В. Яворською та психологом Ю.Г. Орловою.

Сільській бібліотекар Л.В. Арістова розповідала дітям про Конституцію України. Більш детально зупинилася на ІІ розділі: «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина», зачитала різні статті, які безпосередньо стосуються дітей, батьків, освіти, здоров’я, виховання, бережливого ставлення до природи.

Крім того, бібліотекар познайомила присутніх з книжковою виставкою, яка має назву:»Конституція є. На черзі реалізація її норм». На виставці була представлена Конституція різних років випуску, вирізки з газет, сценарії, національна символіка. До цього свята бібліотекар підготувала тематичну теку під назвою: «Виховуємо патріотів: Конституцію України вивчай, пр. гімн, герб, прапор все знай!»

Потім була невеличка вікторина, на запитання якої діти добре відповідали, особливо учні 6 класу.

На запитання: «Із чим можна асоціювати нашу державу?» відповіді дітей були різні.

- А от особисто я вважаю, що нашу державу можна порівняти з будинком,- сказала Л.В. Арістова.-Адже кожна будівля обов’язково має фундамент, що є основою держави. Це: закони, символи, мова, звичаї, традиції, кордони, назва. А стіни – органи влади. Але найголовнішим у державі є народ.

Тож я вірю, що сучасна молодь, діти зроблять все можливе, докладуть максимум зусиль, використають всі знання і перетворять нашу країну на таку, про яку з гордістю можна буде сказати: «Моя держава – найкраща і найбагатша у світі».

                                                                          Кор. «МН».

Михайлівські новини.- 2012.- 27 червня.- №48.- с. 3.

 ПЕРЕСТУПАЙТЕ НАШ ПОРІГ, БЕРІТЬ СКАРБИ НЕТЛІННІ В РУКИ

                                                                                                                                       

                                                                       Арістова Л.В.

                                                                                         Завідуюча Любимівської

                                                                       сільської бібліотеки

 Бібліотека – схованка, нехай і не передового, але сучасного мислення, і книги в ній – своєрідні кораблі, що привозять західні технології, східну медицину,північну бережливість та південний аромат життя. А бібліотекар – це не професія, а стан душі.

Село Любимівка порівняно молоде. Воно засноване у 1921 році. Після Великої Вітчизняної війни тут зросла народжуваність дітей, а, отже, потреба в літературі для них. Тому на засіданні виконкому Михайлівської райради від 29 лютого 1952 року було прийнято рішення: відкрити на території с. Любимівки бібліотеку; зобов’язати сільського голову тов.. Васильченка виділити їй відремонтоване приміщення.

Світла кімната під бібліотеку знайшлася в сільському клубі. Було придбано книги, стелажі, столи, стільці та інше необхідне приладдя.

У селі на той час мешкала дружна родина Немірових Івана Григоровича та Марії Ігнатівни. Жінка й погодилася працювати у новій бібліотеці, а також вела гурток у сільському клубі.

Однак, за сімейними обставинами родина Немірових виїхала на свою батьківщину в Прибалтику. Тим часом на постійне місце проживання в село переїхала молода родина Заставських – Федір Михайлович та Ольга Іванівна, яка і стала працювати бібліотекарем. Фонд бібліотеки складав 5 тисяч екземплярів. Бібліотекар проводила різні масові заходи. Були відкриті філіали в сільських клубах Барвинівки, Садовому, Лиманівки, Українки. І Ольга Іванівна встигала працювати у всіх селах, дістаючись туди гужовим транспортом (тобто, на так званій бідарці, запряженій конячиною).

У 1963 році Ольга Іванівна пішла в декретну відпустку. А в село після закінчення Мелітопольського училища культури (до речі, з червоним дипломом) приїхала нова бібліотекарка Галина Пуха. Дівчині дуже сподобалося село і його жителі.

У 1966 році завершилося будівництво школи. І тому було вирішено бібліотеку перенести ближче до неї – в половину сільської хатини, де жила Зіна Бурцева зі своєю мамою. І дівчина стала першою помічницею в сільській бібліотеці.

Галина Пуха також їздила по селах, але вже велосипедом, возила книги читачам. Були відкриті бібліотечні куточки на тваринницьких фермах і тракторних бригадах. До пропаганди й учнів школи, які доставляли книги читачам – пенсіонерам. Це Ліда Бабаніна, Люда Заставська, Зіна Бурцева, Люда Наумецька, Галя Касілова.

Сільська бібліотека працювала без вихідних. Вівся сумарний та інвентарний облік, фонд уже складав 8 тисяч книг.

У післявоєнні роки в сільському клубі запрацювали гуртки художньої самодіяльності. До 150 років від дня народження Тараса Шевченка драмгурток підготував постановку «Катерина», де роль Катерини грала бібліотекарка Галина Пуха, а Галина Мєшкова читала «Наймичку.

За сімейними обставинами Галина Федорівна Пуха виїхала згодом із села, а на її місце прийшла працювати її вірна помічниця Зінаїда Бурцева. Бібліотека була перенесена в більше приміщення в сільському клубі. Книжковий фонд поповнювався кожний рік і уже налічував 12 тисяч примірників. Прибиральницею в бібліотеці працювала Лідія Мартиненко.

У 1979 році в районі пройшла централізація бібліотек. До центральної бібліотечної системи ввійшли 16 сільських бібліотек. Сільським бібліотекарям стало набагато легше працювати. Книги отримували з районної бібліотеки. Для бібліотекарів проводили семінари, надавали їм методичну і бібліографічну допомогу.

З 1984 по 1990 роки у бібліотеці Любимівки трудилися Олена Кішенко, Світлана Чобан.

Розповідає Лідія Вікторівна Арістова, яка й сьогодні господарює у Любимівській сільській бібліотеці:

- Сьогодні наша бібліотека отримує періодику, яку передплачує сільська рада, за що хочу подякувати сільського голову Д.А.Сидєльникову. Цього року, приміром, нам передплатили газет і журналів на суму 2000 грн. Хотілося б оновити в бібліотеці столи, стільці, шафи, купити оргтехніку, яка край необхідна для повсякденної роботи. З появою комп’ютера бібліотека змогла б запропонувати читачеві нові послуги: інтернет-новини, ознайомлення з різними пізнавальними сайтами для дітей та молоді. Зрозуміло, що це мрії, але так бажано, щоб вони здійснилися.

У своїй роботі я запроваджую інноваційні форми роботи з читачами: маркетингова та моніторингова діяльність (анкетування, конкурси, аналізи читання, вивчення ставлення читачів до бібліотеки та їх уявлення перспективи розвитку), вивчаю рівень культури, читацької освіченості, роблю бібліотечні оголошення, виготовляю плакати, пам’ятки, різні стенди. Підтримую тісні зв’язки зі шкільною бібліотекою (бібліотекар Г.В.Савустянок).

Нещодавно ми відзначили 60-річча народження нашої бібліотеки.Зібралися її колишні працівниці: Г.Ф. Чертенкр, О.П. Віслогузова, З.І. Глянько, С.В. Чобан. Проводили різні конкурси. Добрим словом згадали бібліотекарів, яких уже немає вживих: О.І. Заставську, С.Ф. Гарбуз.

За святковим столом лунали спогади про роботу та читачів, різні цікаві випадки.

Підсумовуючи діяльність бібліотеки за 60 років, її значення в житті читачів, можна сказати, що вона є інформаційним, освітнім і культурним центром села.

Принагідно хочу подякувати всім нашим постійним читачам. Це Л.Ф. Югаєва, В.М. Тимченко, С.В. Чобан, І.Ф.Василенко, Г.В. Савустянок, Н.О. Картава, І.М. Путько, Л.О. Демидьонок, М.І. Воронівський, І.П. Купцова, З.М. Кириченко,  Н.А. Романенко та інші.

А ще хочу подякувати читачам – односельцям, які подарували свої книги бібліотеці. Це Г.С. Вініченко, В.П. Заставський, М.Т. Шаламова, В.Ю. Маковоз, В.М. Тимченко, М.І. Бетін та інші.

 Михайлівські новини.- 2012.- 4 липня.- №49.- с. 5.

 

БІБЛІОТЕКА ВДЯЧНА

 

 Г. Деребенко,

                                         завідуюча відділом

                                    обслуговування центральної

                                     районної бібліотеки.

Михайлівська районна центральна бібліотека понад 65 років гостинно відкриває свої двері для всіх мешканців селища. Наявність якісного книжкового фонду запорукою популярності бібліотеки, сприяє зростанню кількості відвідувачів.

Збільшенню книжкового фонду Михайлівської центральної районної бібліотека допомагає Запорізька обласна бібліотека, щорічно виділяє кошти на періодичні видання Михайлівська районна державна адміністрація.

Крім того, проблемами бібліотеки переймаються наші читачі – мешканці району, долучаючись до щорічної акції «Подаруй бібліотеці книгу», яка оголошується з метою збагачення фонду бібліотеки, адже у кожного вдома може лежати на поличці книга, яку вже ніхто не читає, тоді як бібліотеці вона дуже потрібна.

Протягом року до нас поспішають жителі селища й користувачі, щоб подарувати книги. Під час проведення акції цього року свої книги бібліотеці подарували подружжя Валентина Миколаївна та Віктор Миколайович Кириченки, Анатолій Васильович Кармазенко, Валентина Миколаївна Добротіна та інші. Серед інших видань слід відмітити книгу В. Яланського «Несторі Галина» про Н. Махна, яку подарував Борис Тихонович Чайченко. Свою збірку поезій «Река любви» презентувала бібліотеці Юлія Євгенівна Латуненко.

Чимала кількість книг подарована постійними читачами бібліотеки та мешканцями Михайлівки. Серед них: Інна Василівна Івченко, Марина Іванівна Шаповалова, Телюпа Олександр Іванович, Віктор Олександрович Молько, Наталя Олександрівна Синьоока, Людмила Данилівна Акімова, Інна Всеволодівна Гербст, Галина Олександрівна Цеховська, Таміла Олексіївна Міхно та інші. Слід звернути увагу на цікаву серію детективних романів, подарованих Сергієм Анатолійовичем Галушкою у кількості 30 екземплярів. Також багатьма виданнями поповнили наш фонд Сергій Іванович та Вікторія Григорівна Лукашенки.

У ході акції «Подаруй бібліотеці книгу» бібліотека отримала твори різної тематики: краєзнавчої, художньої літератури сучасних авторів і твори українських та зарубіжних класиків.

Ми раді, що читачі приносять також і періодичні видання – газети та журнали. Дякуємо за це Антоніні Анатоліївні Целуйко, Олександру Федоровичу Федоруку, Ользі Петрівні Цикаловій та іншим.

Користуючись нагодою, особливу подяку хочу висловити Галині Вікторівні Куліковій та Інні Василівні Івченко, які ремонтують та переплітають пошкоджені книги.

Акція «Подаруй бібліотеці книгу» не припиняється ніколи. Ми, працівники Михайлівської центральної районної бібліотеки, щиро вдячні читачам, які презентують книги, даруючи радість спілкування з ними іншим читачам.

Щира подяка Вам, шановні, за вашу щирість, розуміння.

Шановні михайлівці, ми завжди раді бачити вас в нашій бібліотеці!

Михайлівські новини.- 2012.- 29 вересня.- №74.- с. 2.

 

У ЗВИЧАЯХ, ТРАДИЦІЯХ НАРОДУ ТИ ДУШУ

УКРАЇНИ ВПІЗНАВАЙ

 Районна бібліотека для дорослих днями вітала гостей – учнів 9-Б класу Михайлівської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3. Разом з класним керівником Оленою Василівною Гордійчук вони прийшли, аби взяти участь у заході, який називався «У звичаях, традиціях народу ти душу України впізнавай».

Школярам розповіли, що кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група, мають свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Тож звичаї – це ті прикмети, за якими розпізнається народ не тільки в сучасному, а й у його історичному минулому.

Саме традиціям та звичаям нашого народу і присвячувалася ця зустріч. Тобто тим неписаним законам, якими керуються в найменших щоденних і найбільш всенаціональних справах.

Звичаї, та ще мова, - це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю.

Ми, українці, - нація досить стара. І свою духовну культуру наші пращури почали творити задовго до християнського періоду на Україні. Разом із християнством Візантія принесла нам свою культуру, але саме свою, а не культуру взагалі. Володимир Великий тільки додав християнську культуру до своєї рідної, батьківської.

За народним календарем, у жовтні закінчувалась осінь. Початком зими в українському селі здавна вважалося свят Покрови, яке відзначається на честь події, що відбулася цього дня у Візантії в Х столітті.

…Царгород, столицю Візантії, оточили араби. У храмі святої Богородиці на Влахернах, де переховувались її ризи, правилися всенощна. Серед парафіян ревно молився Андрій Юродивий. Він розумів, що становище захисників міста було безнадійним. Однак сталося диво. Вранці у небі над містом люди побачили Матір Божу із сонмом святих. Богородиця опустила додолу омофор (покривало й вигляді широкого шарфа) й накрила ним християн. Підбадьорені небесною підтримкою, греки-християни перемогли сарацинів.

З того часу в багатьох селах на честь Божої Матері будували храми, а щороку 14 жовтня відзначається свято Покрови. Своєю покровителькою й заступницею вважало Покрову Пресвятої Богородиці українське козацтво.

Про все це почули дев’ятикласники того дня в бібліотеці. Крім того, дізналися про народні прикмети та прислів’я, пов’язані зі святом Покрови. А ще послухали пісень про козаків та Україну.

Підготували свято бібліотекарі Г.В. Деребенко, А.О. Калужина, Т.В. Сушко. Допомагали їм (виконували пісні) учениці районної дитячої музичної школи Аня Шаламова та Даша Чуканова разом зі своїм викладачем О.М. Родіміною.

          Кор. «МН»

 Михайлівські новини.- 2012.- 24 жовтня.- №81.- с. 4.

                                                                                                                        ОСАННА ОСЕНІ, ОСАННА

 

                                                                                                                                                         І. Івченко.

«У природы нет плохой погоды, каждая погода – благодать. Дождь ли, снег, любое время года, надо благодарно принимать…»

Думаю, мало хто не знає слів цієї пісні. Справді, хто може сказати, яка пора року найкраща? Як стверджує народна мудрість, «на колір і смак – товариш не всяк». І хоча здебільш осінь асоціюється зі сльотою, листопадом і першим снігом, у цієї пори року є своя привабливість і краса. Адже ще О.С. Пушкін вважав осінь найкращою: «Унылая пора, очей очарованье…», а у Ліни Костенко є рядки: «Осанна осені, о сум! Осанна…»

Ще, здається, недавно буяла весна, а вже листя пожовтіло, прийшла вона, царівна – Осінь, господиня найчарівнішої і найбагатшої пори року. Її вишуканість і мінливість оспівані у творах поетів, композиторів, художників… Саме вона дарує нам красу різнобарв’я, багатство врожаю та останні теплі сонячні дні. Саме осені, цій чудовій порі року була присвячена зустріч любителів поетичного слова «Мереживо осінніх барв», яка відбулася нещодавно в Михайлівській районній бібліотеці ім. Горького. Не завадили ні сльотяна погода, ні холодне приміщення, ні надвечірня пора. Гостинними господинями поетичної вітальні були Г.В. Деребенко та А.О. Калужина. Вони зачитували уривки віршів Л. Костенко, В. Чикало, М. Алігер та інших відомих поетів, у яких описується краса осені.

Поетичні рядки дуже часто перетворюються на чарівні пісні, тому на цій зустрічі звучали не лише вірші, а інструментальні композиції у виконанні учениць Михайлівської дитячої музичної школи Ані Шаламової, Даші Чикунової, Ані Ракші, Наталі Заноздри, Валерії Рудописової. Їм компанували викладачі Р.П. Бучинський та О.М. Родіміна. Окрім добре відомих музичних творів прозвучали й авторські пісні Р.П. Бучинського «Золота крона» та «С горчинкой мед» (остання пісня написана на вірші В.В. Вараксіна).

У цьому році, як раз восени, минуло 120 років із дня народження Марини Цвєтаєвої. Бібліограф Т.В. Сушко розповіла про життєвий і творчий шлях видатної російської поетеси. Прозвучали її вірші, які показали глибину почуттів автора та її розуміння прекрасного.

Г.В. Деребенко підкреслила, що михайлівска земля народила й виховала багатьох самобутніх поетів, які не могли не відгукнутися на запрошення, і підготували добірку віршів, які славлять осінь. Серед авторів є люди  різного віку, соціального статусу та професій. Свої вірші присутнім запропонували пенсіонерка В.В. Стадніченко, студентка Т. Тимченко, вчитель І.В. Івченко та диспетчер служби таксі Г.В. Кулікова.

Кожен із самодіяльних поетів по-своєму описав осінь, можливо, не так майстерно, як корифеї, але всі твори разом проілюстрували мінливість, примхливість і чарівну красу передзим'я.

Насамкінець хотілось би подякувати працівникам бібліотеки за те, що вони популяризують творчість відомих авторів та «виводять у світ» твори самодіяльних. 

 

Михайлівські новини.- 2012.- 21 листопада.- №89.-с. 2.

 


Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz