Головна
Реєстрація
Вхід
Четвер
14.12.2017
19:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Михайлівська районна центральна бібліотека

Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 4

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Масові заходи 

                   

Масові заходи

 

Шановний, Читач! В цьому розділі нашого сайту Ви зможете ознайомитись з цікавими заходами які проводились в Михайлівській центральній районній бібліотеці.

 

2017 рік

                                                   

 

 

 

 

 

 

               12 жовтня  2017  року в приміщенні Михайлівської селищної ради відбулося  розширене засідання літературно-музичної вітальні "Берегиня" на якому Любов Миколаївна Шемет презентувала свою нову збірку віршів "Рідний берег". На свято було запрошено меценатів ,селищного голову ,сина  та онука нашого  поета -земляка Миколи Лиходіда  - Олександра та Дмитра Лиходідів із Запоріжжя.  Виданню збірки посприяв депутат Запорізької обласної ради Дудко Віктор Іванович. Свято підготувала і провела бібліограф Денисенко Олена Іванівна.

 


 

 

2017 рік

   Цей рік Михайлівська ЦРБ  розпочала прекрасною народознавчою веселкою"Різдво колядує під вікном добром!"

В цей день- 6 січня  члени молодіжного клубу «Євромолодь» ввечері ходили з Віфлеємською  зіркою 

із позолоченого паперу, прикрашеною ліхтариком. З нею ходили по селищу  та співали різдвяні пісні. Це називається колядуванням.  У різних регіонах колядують не в однаковий час: де вже на Святий  Вечір, десь − першого дня на Різдво ,десь – на другий день після свят.

 Найвідомішою колядкою "Добрий вечір тобі пане господарю!"вітали господарів та сусідів бібліотеки.

 Найяскравішою традицією був вертеп. Почесним у вертепі було носіння Різдвяної зірки. 

До наших днів деякі традиції збереглись, деякі втратились, деякі змінились, можливо, навіть виникли нові.

 Це чудова традиція, яка дарує святковий настрій та піднесеність духу, адже ніщо не може зрівнятись з відчуттям того, що ми змогли подарувати свято тому, хто дуже потребував цього.

Щиро закликаємо всіх  дотримуватись прекрасних українських традицій святкування Різдва і не забувати про тих, кому ви потрібні, щоб ніхто не почувався самотнім у час Різдва.

 

    

    

 

                             Від  Різдва до Маланки, звучать звучать щедрівки та колядки!

13 січня в Михайлівській ЦРБ  відбулося театралізоване колядування  саме під такою назвою. 

Святкування Щедрого вечора є одним з найбільш яскравих в історії української культури. 13 січня увечері, напередодні Старого Нового року, прийнято щедрувати. За традицією, щедрують дівчата. Щедрувальники ввечері і до півночі обходять будинки і з піснями бажають щастя господарям.  В цей вечір головною героїнею свята є коза.     

Автором і режисером цих Новорічних свят була бібліограф Михайлівської ЦРБ -Денисенко Олена Іванівна. 

 

                   " Соборність України : під прапором волі"

                     22 січня Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта  Злуки Української Народної Республіки та Західнодноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки ,закріплений в Універсалі Директорії УНР ,унормував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності ,визначивши :"Збулися віковічні мрії ,якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка". 23 січня 2017 року з учнями 9-х класів в Михайлівській районній гімназії було проведено масовий захід "Соборність України : під прапором волі".Захід підготувала і провела завідуюча юнацькою кафедрою Михайлівської ЦБС    Міщенко Наталія.

 

 

 

           Афганістан -мій біль моя пекуча пам'ять. 

 

З давніх-давен український народ підтримує священну традицію – вкарбувати у свідомість прийдешніх поколінь пам’ять про бойові подвиги кращих синів і дочок, які сповна виконали свій військовий обов’язок. 10 лютого у приміщенні Михайлівської центральної районної бібліотеки відбулася зустріч читачів бібліотеки з воїнами афганцями.

  • Афганістан… Майже 30 років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла. Загинули в Афган Віктор Гнідий у 1983 році та Віктор Зобнін у 1981 році. За кожним воїном-афганцем – своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. У страхітливому полум’ї війни народжувались молоді солдати і командири, які з перших днів служби в Афган пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, ціну взаємовиручки і взаємопідтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність. Війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, переінакшила надії, плани, понівечила тіла і долі. Воїни –афганці Дзюба Валерій Васильович , Халявка Іван Іванович, Неділько Олег Федорович, Заставський Юрій Анатолійович , які були на зустрічі поділилися враженнями від пережитого минулого. Раїса Кирилівна Савчук теж пригадала 80-ті роки . Голова Михайлівського РО СТК ТСОУ Шеховцов Микола Петрович розповів присутнім про участь його організації до підготовки майбутніх захисників Вітчизни. Заступник голови Михайлівської РДА Інна Миколаївна Спасська згадала ті далекі роки , коли всією вулицею проводжали до лав армії її сусіда Валеру Дзюбу і як всі сусіди переживали за нього і чекали зустрічі з ним. Учні Михайлівської ЗОШ І-ІІ ст., які були учасниками зустрічі з трепетом слухали виступи воїнів-афганців. Ништа Христина учениця Михайлівської ЗОШ І-ІІ ст.прочитала вірш , який присвятила Віктору Гнідому.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам*ять загиблих в Афганістані та тих , хто помер вже після війни.

Не відболить це горе, не виплачеться і не від печалиться на нашій землі, допоки житимуть батьки, брати і сестри, вдови і діти підступно винищених у горах Афганістану синів України. Вони були б добрими майстрами, вчителями, лікарями, робітниками, справжніми господарями своєї землі. Але чужа війна відібрала у них таку можливість.. Не повернулися вони додому… По-різному зараз оцінюють події тих років. Різне бачення афганської війни, її наказів і військових операцій тими, хто їх виконував. Для нас це взагалі події, які відбувалися в іншій державі, але учасниками яких були наші батьки, родичі, земляки. І тому для них і для нас Афган - страшна пам’ять, страшної війни, уроки якої мають бути засвоєні нашими політиками і ніколи не повторюватися.В кінці зустрічі всі присутні із задоволенням переглянули документальний фільм « 20 весна» про Віктора Гнідого.

 

 

      

                Урок-хроніка"Майдан.Горіли і шини і душі."

13 лютого 2017 року завідуюча кафедрою юнацтва Михайлівської ЦРБ Міщенко Наталія Дмитрівна провела урок-хроніку для учнів Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3. Під час заходу були використані відеоролики  трагедіїї Майдану 2014 р.

 

 

                                      

 

 

 

                                27 лютого на базі Михайлівської ЗОШ І-ІІІ №3 відбулося спільне  тренінгове  заняття кафедри юнацтва Михайлівської ЦРБ та Михайлівського районного центру зайнятості "Різноманітний світ професій". Завідуюча юнацькою кафедрою Міщенко Н.Д. зробила огляд методичної та довідкової літератури для випускників 9 класів . Ознайомила юних читачів-випускників з переліком коледжів та училищ Запорізької області. А спеціаліст центру зайнятості розповіла про перелік професій   ,які користуються попитом на  ринку праці.

 

В читальному залі Михайлівської центральної районної бібліотеки відбулися персональні виставки михайлівських майстринь Валентини Василівни Меньшунової        

та Наталії Гордійчук .    

Роботи цих майстринь виконані бісером.

 

                                               „ПОЕЗІЇ СИЛА ЧАРІВНА”
 

Під такою назвою в читальному залі    21  березня  2017 року відбулося засідання літературно-музичної вітальні «Берегиня», присвячене Всесвітньому Дню поезії.

     Про сучасних поетів нашої малої батьківщини відомо не дуже багато, хоча вони живуть серед нас. Здавалося б, звичайні люди.... Але в суєті постійних турбот вони не перестають дивуватися красі рідної землі, бачити те, що для багатьох з нас стало звичним і непомітним. Вони вчать нас пишатися своєю малою батьківщиною, ведуть нас до думки про те, що таланти народжуються, живуть і створюють геніальні твори не тільки в столицях, але й у найвіддаленіших куточках нашої країни. В Михайлівській центральній районній бібліотеці 23 березня відбулося засідання літературної вітальні «Берегиня» ,де читачі бібліотеки мали можливість зустрітися з місцевою поетесою Любов Миколаївною Шемет. Ведуча цього заходу Олена Іванівна Денисенко –бібліограф центральної бібліотеки розповіла біографію Любов Миколаївни,познайомила з її творчістю.. На зустріч були запрошені вчитель української мови і літератури –знавець творчості поетеси Ніна Іванівна Плоська, прихильники творчості нашої землячки. В колі друзів Любов Миколаївна поділилася своїми новими віршами , а також подарувала бібліотеці нові збірки . Її прихильниця Ніна Іванівна Плоська із задоволенням декламувала байки .чим радквала присутніх у залі. Вірш ,який Любов Миколаївна присвятила своєму онуку , побувавшому в АТО , змусив просльозитися усіх присутніх.До речі твори Шемет Л.М. друкують київські видання , але через брак коштів Михайлівська центральна бібліотека не має можливості поділитися ними з читачами.

 

                            

 

 

 «Батьки і діти! Діти і батьки. Нерозділиме і одвічне коло…»

     15 травня 2017 року відбулося засідання літературно-музичної вітальні «Берегиня» 

 

Ведуча. Ще з давніх-давен із хлібом-сіллю зустрічали дорогих гостей. Усім, хто приходив із чистими помислами, підносили цю давню слов’янську святиню. Прийняти рушник, поцілувати хліб – символізувало злагоду, пошану до тих, хто їх подавав.

Шановні гості! Дорогі наші батьки, вітаю вас на родинному святі! Сьогодні ми зібралися у колі нашої дружної родини у вітальні «Берегиня».

Батьки і діти! Діти і батьки!

Нерозділиме і одвічне коло.

Ми засіваємо житейське поле,

І не на день минущий – на віки!..

Яка хороша нині днина-

Зібралася уся родина,

Всі рідні – сестри і брати,

Дідусь, бабуся, батько й мати.

Від радості кортить нам заспівати.

(Звучить пісня «Зеленеє жито». )

Ведуча. Мати й батько-найрідніші, найближчі кожному з нас люди. Вони нам дарують життя. Вони вчать нас правил життя між людей, оживляють наш розум, вкладають у наші вуста добрі слова. І перше слово, що вимовляє дитина – це слово «мама»

Найдорожче в світі слово

Так звучить у рідній мові:

Мати, матінка, матуся,

Мама, мамочка, мамуся.

Звучить пісня« Мама і я»

А зараз до слова запрошується мама –бабуся Плоска Ніна Іванівна.

Ведуча. Слід згадати та віддати шану, як у народі кажуть, голові сім’ї – батькові. Справді, батько – господар у домі. Роль батька в сім’ї неоціненна. Він суворий і вимогливий. Його любов до дітей стримана і врівноважена.

Спогадами про виховання своїх дітей з присутніми поділиться Олійник Богдан Степанович

Ведуча. Наша родина – це не тільки мама й тато. Що то за родина, в якій немає старійшин роду, тобто бабусь і дідусів! Бабуся – берегиня роду, невгамовна трудівниця, її руки не знають спочину ніде і ніколи.

А зараз свій вірш прочитає Шемет Любов Миколаївна . Вона присвятила його своїй бабусі. До речі його було надруковано в одному із київських журналів.

 

Ведуча. Вишитий рушник був відомий і шанований здавна. Рушник – творіння талановитих рук українок. Рушник – символ єдності сім’ї, любові до рідної землі, до матусі, символ працелюбності.

(Демонструє рушники місцевої майстрині Меншунової Валентини Василівни).

Ведуча. Ми всі – український народ, який складається з родин – малих і великих, дружних і працьовитих. Родина – це не тільки рідні, родичі. Це і наш клас, і наша школа, і весь народ український. Родина до родини – народ. А щоб нашому українському роду не було переводу, потрібно берегти його, шанувати. Сьогоднішнє свято – це освідчення в любові до своєї сім’ї, бажання зробити для неї щось приємне.

 

 

   

 

 

 

 

                                                                   «Мистецтво орігамі».

 

 

Другий рік поспіль у Михайлівській центральній районній бібліотеці проходять виставки робіт майстрів народної творчості. Це були роботи з вишивки нитками, бісеру, картини, декоративні ляльки. Творчість наших земляків не перестає дивувати наших читачів. З 20 травня розпочала роботу виставка заступника директора Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 Передерій Тетяни Борисівни «Мистецтво орігамі». Тематика робіт різноманітна, натомість майже в кожному з експонатів простежується національний дух та щира, непідкупна любов до свого краю.

Усі роботи вирізняються своєю індивідуальністю та безпосередністю. Вони надзвичайно яскраві, теплі, сповнені оптимізму й віри у світле майбутнє. Запрошуємо всіх бажаючих насолодитися роботами Тетяни Борисівни.

 

         

                          

 

 

                   " Квіти- символ пролитої крові"

саме під такою назвою   11 травня відбувся майстер клас з виготовлення маків для учнів Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3.   Попова А.О. -бібліотекар районної бібліотеки напочатку зустрічі розповіла учням про символ  Дня Перемоги - червоний мак ,а потім разом виготовляли ці квіти.

 

      

 

                                             "Веселковий світ дитинства"

червня 2017 року центральний парк ім.Чудновського був наповнений дитячим сміхом . А приводом цього стало свято "Веселковий світ дитинства", яке підготували та провели працівники Михайлівської ЦБС.

              

 

 

   30 вересня в рамках проведення Дня району Михайлівською районною бібліотекою було проведено масове бібліо-шоу" Любов до книги об*єднує нас". 

 

 

 

        

  

 

 

 

З 1 жовтня в приміщенні Михайлівської центральної районної бібліотеки відкрилася персональна виставка  художниці-майстрині із села Бурчак    Ольги Курочки. Роботи Ольги виконані в стилі петриківського розпису.

  

 

  

В  парку  ім.Чудновського селища Михайлівка відбувся майстер клас майстрині-художниці.

 

 

 

                                                             Рандеву з поетом.

 

Осінь – чудова та романтична пора року!

Восени природа наповнюються яскравими фарбами і поетичною романтикою, яку так вдало може передати музика.

4 жовтня в літературно-музичній вітальні «Берегиня» Михайлівської районної центральної бібліотеки відбулася зустріч з поетом і музикантом- аматором з Василівки Володимиром Мажурою. Володимир Іванович презентував свою збірку віршів «Любовь и счастье редко совпадают..». Своє засідання «Берегиня» присвятила Дню музики і людям похилого віку.

Музика в нашій бібліотеці об'єднала людей різних поколінь! Під час виступу глядачі підспівували, гучно аплодували артисту-аматору. Манжура Володимир Іванович керує хором ветеранів у м.Василівка та викладає музику у одній із сільських шкіл.

З бібліотеки люди пішли з гарним святковим настроєм та бажанням повернутися знову!

 

 

 

 

 

12 жовтня в приміщенні Михайлівської селищної ради відбулося  розширене засідання літературно-музичної вітальні "Берегиня" на якому Любов Миколаївна Шемет презентувала свою нову збірку віршів "Рідний берег". На свято було запрошено меценатів ,селищного голову ,сина  та онука нашого  поета -земляка Миколи Лиходіда  - Олександра та Дмитра Лиходідів із Запоріжжя.  Виданню збірки посприяв депутат Запорізької обласної ради Дудко Віктор Іванович. Свято підготувала і провела бібліограф Денисенко Олена Іванівна.

 

                                                              


Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2017
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz