Масові заходи
Шановний, Читач! В цьому розділі нашого сайту Ви зможете ознайомитись з цікавими заходами які проводились в Михайлівській центральній районній бібліотеці.
2018 Рік
3 жовтня в Михайлівській районній бібліотеці для учнів І курсу поварів-пекарів (майстер Прядко )завідуючою юнацькою кафедрою Міщенко Наталією було проведено майстер-клас на тему: «Карвінг мистецтво вирізання з овочів та фруктів» «Складання композицій з овочевих та фруктових квітів,декоративне оформлення страв». Історичне значення слова «Карвінг» походить від японського «муки моно» . Пiзнiше мистецтво вирiзання по овочах та фруктах в тайському називали « кесалак » . Розрiзняють європейський карвiнг та азійський. . Європейський карвiнг- це рiзьблення по овочах і фруктах, які ростуть у Европі: редьці, редисці, буряках, моркві, болгарських і гострих перцях, кабачках, гарбузах, баклажанах, цибулі, капусті. Майстри азійського карвінгу використовують кавуни, дині, папайю, авокадо, манго, на яких різьблять візерунки. Я запрошую всіх бажаючих в цікаву, захоплюючу дивовижну подорож під назвою «Карвінг» під час нашої подорожі ми навчимось володіти майстерністю по різьбі овочів фруктів . Наша з Вами ціль: оволодіти та закріпити практичні навики карвінгу та декоративного оформлення страв. Ознайомимось з інструментами для карвінгу, правила користування ними.
День району всі організації гідно відсвяткували , але родзинкою всього свята став двір Михайлівської районної бібліотеки та виступ на ньому. Працівники бібліотеки епізодом із кінофільму "Свадьба у Малинівці" зустрічали гостей свята.
«Він піснею наповнив береги життя»
18 вересня у Михайлівській районній бібліотеці відбулося чергове засідання літературної вітальні " Берегиня" «Він піснею наповнив береги життя», присвячене дню пам’яті Віктора Вараксіна.
Віктор Володимирович – відомий поет Михайлівського краю. У дні відзначення святкових і пам’ятних дат поряд з Державним Гімном України велично звучить гімн Михайлівського району, слова якого написав Віктор Вараксін. Він, як ніхто інший, оспівав славну Михайлівщину, її трударів, що своєю невтомною працею множать її славу, природну красу степів, золотоколосих нив і багатих на врожаї садів.
23 вересня буде 15 років, як Віктор Володимирович пішов у вічність, але його не забули ні рідні і близькі йому люди, ні друзі, ні колеги, ні земляки-михайлівчани.
Його пам’ятають як люблячого чоловіка, батька, дідуся, прадіда, як доброго і надійного друга, і просто, як порядну людину.
Після того, як присутні поділились спогадами про Віктора Володимировича, зачитали його улюблені твори, переглянули відеоролик підготовлений до цього заходу – всі почали пригощатись чаєм та солодощами.
«Мабуть, людина живе – доки її пам’ятають. А частина душі справжнього поета взагалі залишається в його рядках назавжди. Дуже цікаво було поспілкуватись з людьми, які знали Віктора Вараксіна за життя. Я дуже вдячна присутнім за те, що ви передали нам свої спогади про мого чоловіка…» - поділилась враженнями дружина Світлана Єгоровна Вараксіна.
Подаруй дитинству сонце.
Традиційно в перший день літа, 1 червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості і надії. Михайлівська центральна районна бібліотека відсвяткувала цю дату різноманітними яскравими заходами, які провели для дітей та разом з ними.
Бібліотекарі Михайлівської центральної районної бібліотеки та бібліотеки для дітей взяли участь в районному святі зі своєю святковою ігровою програмою « Подаруй дитинству сонце».У парку селища було організовано «Бібліотеку під відкритим небом». Книжкові виставки «Казкова галявина » та « Книжковий розвал » стали яскравим відкриттям літніх читань «Читай, пізнавай, відпочивай!», на яких були представлені нові книги, які надійшли до бібліотеки.
Дітлахи прийняли активну участь в парад - алеї казкових героїв. Чарівні герої книг- Буратино, Мальвіна, П*єро,Черепаха Тортилла, Казкова фея ,кухарята з таверни «Три пискаря» . Юні читачи переодягнулися в чарівних жабенят разом з бібліотекарями в костюми літературних героїв. Всі охоче фотографувалися з героями книг, танцювали з ними флеш-моб, приймали участь у конкурсах та вікторинах, співали, читали казки в ляльковому театрі.. Активні учасники отримували солодкі призи. Всі і діти і бібліотекарі отримали від свята позитивні емоції та хороший настрій.
Колектив бібліотеки щиро дякує всім небайдужим підприємцям (близько 35 чоловік) , які відгукнулися на наше прохання допомогти у оформленні та проведенні нашого свята.
Щиросердечно - від імені колективу -дякую цим добрим, безкорисливим людям за радість свята. Нехай Всевишній дарує Вам довгі і щасливі роки життя, міцне здоров'я, радість від кожного прожитого з користю для людини дня.
Коли в душі цвіте весна.
17 травня в приміщенні Михайлівської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книги місцевої поетеси Любов Миколаївни Шемет «Коли в душі цвіте весна» . Сьогодні побачила світ ще одна збірка поетичних творів. Любов Миколаївну прийшли привітати ті, хто зробили свій внесок у популяризацію творчості поетів рідного краю. Це представники районної державної адміністрації, відділу культури, ансамбль «Молодість душі», а також творчі вчителі та учні, члени гуртка плекання української мови «Берегиня» Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3. Присутній на святі Михайлівський селищний голова Олександр Ракша подякував поетесі за такі чудові вірші , в яких вона прославляє свій рідний край та побажав їй здоров’я та успіхів в творчій діяльності
. « Звичайно ж сьогодні ми не змогли б тримати в руках оцієї прекрасної збірочки поезій, якби не наш спонсор - народний депутат України Сергій Васильович Валентиров, за підтримки якого вона була видана.»- сказав у своїй промові Олександр Ракша. Його увага до культурної спадщини нашого краю не тільки проявляється у фінансовій підтримці, а й є прикладом небайдужості до виховання у молоді духовності та шанобливого ставлення до рідного слова. Близько 50 прихильників поезії Любов Шемет були присутніми у читальному залі районної бібліотеки.
" Ми вам будем щедрувати про ясне життя й красу"
під такою назвою відбулося театралізоване свято 6 січня .
Відповідальна за сценарій і проведення заходу –Денисенко О.І.
Господарі добрі, зустрічайте,
Щедрівникам двері відчиняйте.
Відкривайте двері — прийшли щедрівники до оселі.
Пускайте до хати — будемо плясати.
Відкривайте ворота — прийшла коляда.
Прийшли щедрівники — нову звістку принесли.
Ми йшли на вогник до цієї хати, не хотіли добрих людей на шляху минати. Добрий вечір вам!
Добрий вечір, добрий господар! Чи дозволите щедрувати, з Новим роком вас вітати, щастя, здоров я побажати?
Ми щедруєм і співаєм під вікном,
Щастя й долі ми бажаєм всім гуртом!
Хай квітують ваші ниви золоті,
Щоб життя було щасливим в майбутті! ( Звучить пісня «Добрий вечір тобі пане господарю!»
.Щедрівонька щедрувала під віконце підглядала׃
Що ти тітко напекла? Винось нам до вікна!
Мати казала, щоб дали сала!
Батько сварився, щоб не барився!
Ой ясна, ясна на небі зоря,
А ще найкраща в дядька .... жона.
По двору ходить, як сонце сходить.
Як засміється - сад-виноград в'ється,
Як зажартує - коня дарує.
Щедрик - ведрик, давайте вареник,
Одчиняйте скриньку, та давайте сливку,
Одчиняйте сундучок, та давайте п’ятачок!
Щедрівочка щедрувала , з Новим роком вас вітала!
Щоб і кіт у хаті нявкав,
Щоб собака в дворі гавкав!
Щоб і дім фінанси мав і веселий сміх лунав!(Звучить пісня « А ісус мале дитя»)
Всі разом:
Щедрий вечір, добрий вечір! Добрим людям на здоров’я!
Galina Shalamova
Нещодавно до моєї оселі завітав Вертеп! Такий насичений вечір! Саме така діяльність, що несе стільки доброго та світлого, нам потрібна як ніколи... Я дякую всім учасникам під керівництвом Денисенко Олени Іванівни за неперевершене дійство, за щирі, теплі вітання! Дуже приємно що це - наші, українські традиції, котрі пройшли крізь віки, котрі ви принесли у душах, котрі ехом відгукуються в кожному з нас! Пишаюся учасниками дійства. Друзі, ви неймовірні! Дякую вам за веселе свято! Христос ся рождає! Славімо Його!
Відчиняйте ворота ,бо прийшла вже коляда.
Саме так 13 січня працівники Михайлівської ЦРБ разом із молоддю селища провели театралізоване свято . Вони водили козу і вітали із Новим роком.
1.Господарі добрі, зустрічайте,
Щедрівникам двері відчиняйте.
Відкривайте двері — прийшли щедрівники до оселі.
Пускайте до хати — будемо колядувати.
Відкривайте ворота — бо прийшла вже коляда.
(Пісня «Щедрик –щедрик»)
2. Господарю пустіть козу до хати!
(забігає коза , падає і говорить чим її треба накормити, щоб вона встала)
3.Ми йшли на вогник до цієї хати, не хотіли добрих людей на шляху минати.
Добрий вечір, добрий господар! Чи дозволите щедрувати, з Новим роком вас вітати, щастя, здоров я побажати?
4.Ми щедруєм і співаєм під вікном,
Щастя й долі ми бажаєм всім гуртом!
Хай квітують ваші ниви золоті,
Щоб життя було щасливим в майбутті!
Пісня «Ой сивая то і зозуленька»
5.Добрий вечір тому, хто в домі цьому.
Старий, молодий і Бог святий.
Щоб здорові були і нас не забули.
Старий, молодий і Бог святий.
.Даруй літа щасливі
Цим господарям!
( пісня «Старий рік минає»).
Діалог поколінь.
Михайлівська земля багата своїми талантами, вона виколисала безліч достойників Духовності. В цьому була нагода ще раз переконатися під час творчої зустрічі з нашими поетами -земляками Шемет Любов”ю Миколаївною і Лукашенко Василем Антоновичем, яка пройшла 14 березня у стінах районної організації ради ветеранів. Зустріч пройшла під назвою «Діалог поколінь» і була присвячена 95-й річниці утворення Михайлівського району.
Зустріч розпочалась із вступного слова бібліографа Денисенко Олени Іванівни , яка зупинилась на основних віхах розвитку нашого району. Згадала видатних людей ,життя і праця яких пов’язана з рідним краєм.
Василь Антонович є прекрасним читцем своїх творів, що блискуче продемонстрував у ході зустрічі .Він подарував присутнім в залі годину доброго настрою. Під час виступу автора учасникам було цікаво усе: і розповіді з особистого життя, і пережитий досвід, і плани на майбутнє. Він як завжди, легко і відкрито ділився з гостями тим, як народжуються сюжети його творів, як він знаходить своїх героїв,а також які проблеми сучасності його хвилюють. Він також презентував своїм шанувальникам 3 нові книги. які подарував центральній бібліотеці. В кінці свого виступу він прочитав вірш до цієї знаменної дати. Зустріч із поетами відбувалася у вигляді діалогу, прозвучало чимало запитань щодо творчих і людських уподобань авторів. Далі слово взяла Шемет Любов Миколаївна і презентувала свій вірш,який присвятила 95-й річниці створення Михайлівського району. Її гуморески та цікава манера спілкування підкорили кожного і не залишили байдужим жодного, хто був присутнім на цьому дійстві. На заході була і юна майстриня з Бурчака Оля Курочка ,яка відома своїми картинами у стилі петриківського розпису. Вона намалювала картину до знаменної дати і передала її до Михайлівської громади.
Наприкінці зустрічі свої пісні всім учасникам заходу подарував колектив «Молодість душі».
Писанка своїми руками.
- Напередодні Великодніх свят культура як може підтримує підлітків – по-своєму, організовує майстер-класи. 3 квітня в стінах Михайлівської центральної районної бібліотеки для учнів І курсу Михайлівського « ДНЗ ВПУ»спеціальність «Кухар-пекар» було проведено майстер клас « Писанка своїми руками». Діти ознайомлися з характерними рисами і з технікою розпису писанок. Зберігання наших традицій – це наш святий обов’язок, тим паче, що ми – багатонаціональний і дуже колоритний регіон, тому і писанкарство – це, можна сказати, синтез різних культур.
Писанкарським різновидам, традиційним для нашого регіону, дітей навчала відома народна майстриня нашого району- Оля Курочка . Впевнена, до такого рукоділля дітей варто привчати змалечку, починаючи з елементарних крашанки чи крапанки. Нині ж майстриня демонструє складнішу техніку, яка, крім трудомісткого процесу виготовлення, передбачає роботу з вогнем, а отже – нагляд дорослих обов’язковий.
Це традиційна воскова техніка писачком, техніка, як, практично, в часи Незалежності відновилася, тому що раніше досить обмежена кількість майстрів володіла, а зараз майже вся Україна пише такі писанки воскові. Спочатку всіх цікавить технологія, як це так виходить, щоб різні кольори були, різні забарвлення, а потім, звичайно, що треба на писанці писати, які, власне, є елементи – традиційні, давні, тому що до сих пір вважається, що на писанці треба тільки ті знаки писати, які є позитивними. Все негативне – воно навіть не тримається, така писанка, обов’язково розіб’ється.
Над декоруванням великодніх яєць трудились 22 дітей.