Головна
Реєстрація
Вхід
Вівторок
19.03.2024
05:01
Вітаю Вас Гість | RSS
Михайлівська районна центральна бібліотека

Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 З історії книгозбірні 

         Історія Михайлівської бібліотеки

           Михайлівська центральна районна бібліотека майже 70-років гостинно відчиняє двері для своїх читачів. 

 

Для багатьох поколінь жителів району та міста бібліотека була, і залишається світлою, затишною домівкою, переступаючи поріг якої читач потрапляє в заворожуючий світ книжкової мудрості.

 

           Доля бібліотеки, її історія, її сьогоднішній день – це частина культурного життя нашого району та міста. Пригадаємо історію бібліотеки….

          У кінці ХІХ століття на Михайлівську землю приїхало подружжя лікарів Гусенків – Віра Миколаївна та Володимир Герасимович. Сюди вони були заслані в адміністративному порядку за вільнодумство.
         Працювали Гусенки в земській лікарні. У себе вдома вони і організували гурток недільного читання. Невдовзі В.Г.Гусенко домовився з начальником волосної земської управи Фондерпалем про створення у Михайлівці бібліотеки. Начальник не відмовив і виділив місце під громадську бібліотеку.
         У 1897 році бібліотека почала працювати. Щосуботи подружжя Гусенкових видавали книги читачам, розносили видання додому. На той час фонд нараховував 3000 томів. Це були особисті книги, та також видання, зібрані серед населення.

         Завдяки зусиллям працівників освіти, у кінці ХІХ на початку ХХ століття у Михайлівці працювало три земських бібліотеки, у яких нараховувалось 3250 томів. Література була переважно релігійного та пригодницького змісту.
 
З часом книжковий фонд бібліотек поповнювавсь, література ставала більш різноманітною, і михайлівські прихильники художнього слова залюбки користувалися послугами бібліотек.
         Коли на початку двадцятих років ХХ ст. з’явився Михайлівський район, було відкрито районну бібліотеку, яка до Великої Вітчизняної війни мала багатий книжковий фонд і розташовувалась у добре обладнаному приміщенні.
          У роки війни німецько-фашистські загарбники спалили бібліотеку з усім майном та книжками. Одразу після звільнення  Михайлівщини від окупантів, у жовтні 1943 року постало питання про організацію бібліотеки в селі. Проте район мав дуже обмежені кошти для придбання літератури, та її ніде було і купити. Тому бібліотекарі організували збір книг серед населення та закупівлю книг у букіністів. Трохи пізніше Михайлівській бібліотеці прислали книги з Москви та Вологди на суму 2000 карбованців.
         Зібравши таким чином книжковий фонд у червні 1944 року районна бібліотека поновила свою роботу.
Спочатку бібліотека розташовувалось в  непристосованому приміщенні. Щороку книжкових видань більшало, зростала і кількість читачів, а тому приміщення стало тісним для бібліотеки.
      У звязку з цим, Михайлівський райвиконком прийняв рішення звести нове приміщення бібліотеки. Будівництво її розпочалось в 1949 році. А вже у 1951-ому році бібліотека переселилась в нову, простору і добре обладнану будівлю. (У цьому приміщенні районна бібліотека знаходиться і зараз).
         З 1965 року в бібліотеці створили клуб любителів поезії «Возьми поэта в собеседники». Через деякий час клуб перейменували в "Літературну вітальню ”, котра зараз має назву ”Берегиня».
         Сьогодні послугами бібліотек користується понад 25 тисяч читачів району. А книжковий фонд нараховує майже 271 тисячу томів. Крім районної, бібліотеки є ще в тринадцяти селах. Відрадно, що збереглись вони і в невеликих селах.  Проте, не дивлячись на наявність книг у бібліотеках (десь їх більше, десь менше), в бібліотеках їх по-справжньому шанують і пропагують, знають ціну. друкованому слову.

 

 

Михайлівська центральна бібліотека,  Перший раз в бібліотеці,  Про бібліотеку,  Послуги бібліотеки,  З історії кногозбірні,  Масові заходи,  Книжкові виставки,  Нові книги,   Періодичні видання,  Афіша, Михайлівка - наш рідний край,  Бібліотекарю,  Архів.


 

 

 


Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz