Головна
Реєстрація
Вхід
Неділя
28.04.2024
01:11
Вітаю Вас Гість | RSS
Михайлівська районна центральна бібліотека

Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Пам'ятники Михайлівки 

Пам'ятники Михайлівки

 
    Людина споконвіку не може жити, не маючи нічого за душею. І це не лише мають бути якісь матеріальні цінності. Вона тільки тоді залишається Людиною, коли має святині за душею, святі місця для тих, хто живе на земля сьогодні. Не менш важливо, мабуть, що залишимо своїм нащадкам у спадок.Українців не буде визнавати спільнота, поки ми не навчимося шанувати свої святині.
У Михайлівському районі на обліку перебуває 89 пам'ятників, в тому числі : істориних - 42, археологічних - 44, пам'ятників монументального мистецтва - 2. В районі 39 пам'ятників та місць  поховання загиблих у Великій Вітчизняній війні.
 

Меморіальний комплекс на честь борців за Радянську владу та радянських воїнів „Клятва”.

  

Місце знаходження: Запорізька область, Михайлівський район,   

                                                смт.    Михайлівка, Михайлівська селищна  

                                                рада, майдан „Перемоги”

 

Автори пам’ятника: Архітектор Моргулець В.С., скульптор

                                                  Носенко І.М.  

Дата встановлення: 1974р., 1975р.

                        

Меморіальний комплекс на честь борців за Радянську владу та радянських воїнів «Клятва» включає в себе трифігурну скульптурну групу, обеліск, вертикальну стелу і бюсти земляків – Героїв Радянського Союзу. 

На могилі встановлена трифігурна скульптурна група. В центрі групи – радянський воїн, який тримає у випростаних руках автомат, зліва - жінка, справа – солдат. Зєднавши руки на автоматі, вони дають клятву.В німій скорботі, віддавши шану полеглим у бою, застигли троє, уособлюючи собою міцну єдність армії і народу. 

Скульптурна група виконана з бетону і окована листовою міддю, її висота 3,5 м. За скульптурною групою-гранітний обеліск (14,5 м).Справа від обеліска установлена вертикальна стела на ній укріплено бетоні дошки з прізвищами похованих героїв. Відомі прізвища 621 воїна. На стелі   напис: 

                     «Вспомним всех поименно, горем вспомним своим:

 

                      Это нужно не мертвым! Это нужно живым!»

 

В кінці дошки, під прізвищами ще один напис:

 

                       «Ваш подвиг бессмертен…

 

                         Ваша слава – в веках»

     Пам’ятник увічнює подвиги воїнів громадянської та Великої Вітчизняної воєн, проявлені при звільнені Батьківщини від німецько – фашистських загарбників.

Історичні дані:

Під час Великої Вітчизняної війни, з 4 жовтня 1941 р. по 27 жовтня 1943 р.  селище Михайлівка Запорізької області було окуповане німцями. 14 вересня 1943 року радянські війська вступили на територію Запорізької області.

     Подолавши опір окупантів на Пришибських висотах військові підрозділи 4 Українського фронту під командуванням генерала Ф.Толбухіна 27 жовтня визволили село Михайлівку. Село було взято частинами 109 гв. Стрілецької дивізії та 92 винищувального протитанкового полку резерву Верхового Головнокомандування.

786 загиблих воїнів були поховані в братській могилі на центральному кладовищі та парку райцентру.

В 1965 р. останки воїнів перезаховані в одну братську могилу на площі Перемоги і встановлено цегляний оштукатериний обеліск. В 1974 пам’ятник реконструйовано. Встановлено гранітний обеліск, скульптурну групу, стелу з прізвищами похованих .В честь 30-річчя Перемоги в 1975 р. були встановлені бюсти Героїв Радянського Союзу І.А. Найдьонова, Є.і Носаль, Є.В.Биковського.В листопаді 2009 року встановлено погруддя Героя Радянського Союзу Ф.І.Павловського. 

 

Пам’ятник монументального мистецтва Тарасу  Григоровичу Шевченку.

Місце знаходження: Майдан Перемоги, центральна площа селища

                                                Михайлівка, вул. Леніна, 33.

Автори пам’ятника:Архітектор Гранатирко В.І., скульптори

                                                Логвінов Г.П., Логвінова Т.М.      

Дата встановлення: 28 жовтня 2005 року

                          

Характеристика об’єкта.

 Культурно-просвітницькі (навчально-виховні) Загальна висота 4,4 м., бюст – 3 натуральні величини, голова – 72 см, висота бюста – 1,4 м., постаменту – 3 м.

 Історичні дані:

 Звернення Михайлівської районної організації політичної партії «Народний союз «Наша Україна» до Михайлівської селищної ради про спорудження пам’ятника (Вшанування пам’яті Кобзаря, який пророкував самостійність України, вірив у перемогу українського народу) травень 2005 р. Протокол засідання архетектурно-містобудівної  ради від 25.05.05р., розпорядження голови Михайлівської райдержадміністрації від 30.06.05р. №325а. Автори: Гранатирко В.І., Кобзєв С.В., Бондаренко В.І., виконавці скульптори Логвінов Г.П., Логвінова Т.М.

 

 Пам’ятний знак воїнам – інтернаціоналістам – учасникам бойових дій в Афганістані та інших країнах

 

Місце знаходження:   смт. Михайлівка, Михайлівський   

                                                   район, вул. Леніна, сквер проти 

                                                   будинку №29.

Автори пам’ятника: Архітектор Гранатирко В.І.

Дата встановлення: 2004 р.

                        

 

« За юность твою, что война обожгла,

За честь, пронесенню через бои,

За то, что ни к сроку, седины твои

За все тебе, воин, спасибо!»

           Подполковник В.В.Вараксин

         Вічна пам'ять героям

        «Гнідий Віктор Володимирович    18.05.1983 р.,Афганістан,

         Зобнін Віктор Флав’янович            13.11.1981 р.,Афганістан,

        Козарик Петро Дем’янович            22.08.1968 р.,Чехословаччина».

Зверху гранітного каменю п’ятикутна зірка (барельєфне зображення), внизу на мармуровій чорній плитці зображення патрона і чорного тюльпана.

Характеристика об’єкта.

 Навчально-виховна, патріотична. Пам’ятник являє собою Гранітний факел висотою 5,0 х 2,5 м на залізобетонному постаменті (цоколі), розміри 4,0 х 3,40 х 0,30 м, обложеному мармуровою плиткою, на лицьовій частині гранітного каменя мармурова плита, розміри 1,30 х 0,80 м, з написом. Зверху на гранітному каменю (факелу) п’ятикутна зірка (барельєфне зображення), внизу на мармуровій чорній плитці зображення патрона і чорного тюльпана.

Історичні дані: Квітнева революція 1978 р. в Афганістані стала каталізатором ескалації військового втручання в афганські справи. Після революції, в грудні 1978 р., в Москві був підписаний договір між ДРА і СРСР. Радянська сторона взяла на себе зобов’язання практично без оплати переозброїти афганську армію. 1956-1978 рр. – військова допомога складала 500 млн. карб., тільки 1979 рік – така ж  сума. Перші військові підрозділи СРСР з’явилися на початку 1979 р. В грудні того року було проголошено про введення бойових дій на території Афганістану – братська допомога афганському народові. В цій війні загинули михайлівці Гнідий Віктор Володимирович, 18.05.1983 р., Зобнін Віктор Флав’янович 13.11.1981 р., а також загинув в локальних воєнних конфліктах у Чехословаччині Козарик Петро Дем’янович, 22.08.1968 р.

 

Пам’ятник жертвам голодомору 1932 – 1933рр.

 

Місце знаходження: вул. Святопокровська, навпроти Свято – 

                                                Покровського храму.

Автори пам’ятника:

Дата встановлення: листопад 2007 р.

Характеристика об’єкта.

    Його було виготовлено на Янцівському гранітному кар’єрі.

 Історичні дані:

   На  засіданні виконкому Михайлівської селищної ради було ухвалене рішення «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами голодомору 1932 – 1933 років». Серед інших було заплановано спорудження пам’ятного знаку у 1932 – 1933 роках. Голодомор – страшна трагедія, котру пережили свого часу українці. Ніхто не знає точно скількох жителів вір забрав. Тож хай цей знак символізує нашу пам'ять про них.

 

 

 

 

 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz