Головна
Реєстрація
Вхід
Четвер
14.12.2017
19:51
Вітаю Вас Гість | RSS
Михайлівська районна центральна бібліотека

Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 4

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Книжкові виставки 

 

   

 

 

 

 


                                                                                                               Книжкові виставки

                                                2017 рік

 

                       Таланти твої рідний край!                  

 

З 15 листопада розпочала роботу індивідуальна виставка майстрині із с. Бурчак Ольги Курочки. Майстриня виставила свої роботи в стилі петриківського розпису.

 

 

        

 

 

До 395 річниці з Дня народження Ж.Б.Мольєра в першій декаді січня 2017р.  організовано виставку книг відомого письменника.

Жан Батист Поклен походив із старовинної буржуазної сім'ї, що протягом декількох століть займалася ремесломшпалерників-драпірувальників та декораторів. Батько Мольєра, Жан Поклен, був успішним купцем, який торгував шпалерами і займався декором, при цьому він був придворним шпалерником Людовіка XIII. А от дядько Мольєра — Мішель Maзуель, був музикантом, створював музику для балетів, у 1654 році його призначили керівником Королівського оркестру з двадцяти чотирьох скрипок. У Жана-Батиста було ще три брати та двоє сестер, що померли в дитинстві. Коли йому було 10 років померла мати. Його батько одружився вдруге, але помер 1636 року.

Мольєра виховували в тодішній єзуїтській школі Клермонського колежу, де він ґрунтовно вивчив латину, так що вільно читав в оригіналі римських авторів і навіть, за переказами, переклав французькою мовою філософську поему Тіта Лукреція Кара «Про природу речей» (переклад загублений). Після закінчення школи (1639) Мольєр витримав в Орлеані іспит на звання ліцензіата.

Але юристом він не став, короткий час по смерті батька (1640—1642 роки) він займався ремеслом сім'ї, але зрештою кинув це і обрав професію актора. У 1643 році Мольєр очолив «Блискучий театр» (фр. Illustre Théâtre). Уявляючи себе трагічним актором, Мольєр грав ролі героїв (саме тут він прийняв свій псевдонім «Мольєр»).

 

 

 

                                                             " За честь за долю, за українську волю!"

 

                              

                               До річниці протестів на Майдані в бібліотеці з 16 по 22 лютого 2017 року  було  оформлено виставку "За честь за долю, за українську волю!".

Минуло  три роки  від початку протестів і уже, мабуть, ні в кого немає сумнівів, хто ці герої. Небесна Сотня. Ті, хто віддали життя за кожного з нас. З цими смертями «Слава Україні! Героям Слава!» перестало бути просто вітанням. Це і віддання шани найкращим, котрі в найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради кращого життя усіх в цій країні, а також і засвідчення справжнього подвигу.

Все стало на свої місця. Проте не лише «Слава Україні! Героям Слава!» набуло нового й точнішого змісту. Тепер зрозуміло, що «Слава – політичній нації», що «смерті ворогам» хочеться багатьом і досі, коли перед очима зринають кадри із вбитими та пораненими героями. Що «душу й тіло ми положим за нашу свободу» – це не просто абстрактні слова з гімну. Врешті-решт, що Майдан Незалежності – справді те місце, де здобували свою свободу. Це дивне, неймовірне місце, потужна точка енергії нашого народу, де встигли відчути все: і радість, і безвихідь, і горе, і біль, і гордість, і повагу.

 

       

 

 

                                                    205 років від дня народження Євгена Гребінки.

 

 

Євген Гребінка (1812—1848), відомий український байкар, письменник, перекладач, педагог, громадський діяч.

Він прожив коротке життя — усього 36 років. Та за недовгий вік він встиг зробити собі ім’я в літературі, створивши поетичні та прозаїчні шедеври.

Народився Євген Гребінка на хуторі Убіжище Пирятинського повіту (тепер у складі с. Мар'янівки Гребінківського р-ну Полтавської області) в сім'ї дрібного поміщика — штаб-ротмістра Малоросійського кавалерійського полку П. І. Гребінки. Був учасником Вітчизняної війни 1812 р., пройшов шлях до Парижа. Після відставки займався господарством, мав 20 кріпаків. Родовий хутір Гребінчин Яр перейменував на хутір Убіжище.

В Убіжищі після відставки працював над «Малоросійськими приказками» (видані у 1834 р.), над подальшим перекладом на українську мову пушкінської «Полтави» (почав у Ніжині; перший уривок опублікував в «Московском телеграфе» № 17 за 1831 р.). У кінці 1833 р. виїхав до Петербурга, звідки писав батькам: «Тіло моє було в столиці, а душа далеко — в рідному степу, під солом'яною покрівлею маленького будиночка». Служив чиновником, з 1835 р. викладав словесність у Дворянському полку, з 1837 р. — у військово-навчальних закладах.

У 1836 р. через І. Сошенка познайомився з Тарасом Шевченком, підтримував його матеріально, взяв безпосередню участь у викупі поета з кріпацтва. У 1840-му допомагав Шевченку у першому виданні «Кобзаря».

Гребінка дбав і про піднесення освіти рідного краю. 1847 р. він організував приходське училище для дітей села Рудки (тепер — Гребінківського району), надсилав для нього кошти. Про це й досі пам’ятають мешканці села. У травні 1836 р. виїхав з Петербурга до Убіжища.

За 15 років літературної діяльності Гребінка надрукував понад 50 повістей, байок, романів і оповідань.

В кінці 1844 року повернувся до Петербурга.  Помер там 3 грудня 1848 року від туберкульозу. Прах було перевезено на батьківщину і поховано в Убіжищі (тепер село Мар'янівка Гребінківського району).

Ім'ям поета названо вулиці в багатьох населених пунктах Полтавщини, районний центр області. На могилі та в м. Гребінці йому встановлено пам’ятник. До дня народження Є.Гребінки в Михайлівській ЦРБ оформлено тематичну виставку.

     

               

 

     

                                                                                                           «Незбагненна сила кохання».

         

 

   Про кохання багато сказано упродовж тисячоліть існування людства. Бо воно є однією з вічних людських цінностей, таких як щирість, порядність, доброта. Бо лише кохання здатне пробудити найкращі особисті якості, піднести до захмарних висот творчості і залишити по собі справжні перлини мистецтва. До Міжнародного жіночого дня 8 Березня в Михайлівській районній центральній бібліотеці  організовано

 книжкову виставку «Незбагненна сила кохання».

Матеріали виставки ознайомли читачів  з красою почуттів видатних людей, з творами художньої літератури, що несуть в собі велику таїну кохання.

 

 

 

 

 

 

                                                                                             І все перекреслив урановий атом…

                                                                         О земле втрачена, явися,

                                                                         бодай у зболеному сні,

                                                                         і лазурово простелися,

                                                                         і душу порятуй мені

 

                                                                                             В.Стус

 

26 квітня весь світ схиляє голову в пам'ять жертвам Чорнобильської катастрофи. Ось уже  більше 30 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця, змушуючи нас озиратися в той страшний 1986-й...

Аварія на Чорнобильській АЕС, полум'я її бурхливої пожежі висвітило кожного, хто там працював і хто там жив, хто був поруч з бідою у ту трагічну хвилину і хто нині з відстані літ несе у серці біль за страшну трагедію людства.

                                                                                                                  

Чорнобильська трагедія... 31  рік  минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць. Скільки зламаних доль? Скільки сиріт, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб? Чорнобиль.... Проходять роки після аварії, але біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.

Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповідає книжкове бюро-застереження: «І все перекреслив урановий атом…», представлене в читальній залі Михайлівської центральної районної бібліотеки.

 

 

 

 

 

 

 

                                 Великодні мотиви.

                                     

 

Незабаром на землю зійде чудове свято Великодня –святе і чисте, як безхмарне весняне небо, гарне, як молоде  життя. Саме цьому святу присвячена виставка-інсталяція«Великодні мотиви», оформлена в центральній районній бібліотеці.
Матеріали, представлені на виставці, знайомлять читачів із традиціями святкування Великодня,розповідають про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку. З видань,представлених на виставці, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок та інших великодніх страв.
Великдень — це великий день весняного оновлення природи, свято, що очищає людей, робить їх добрими та чуйними. У цей день люди йдуть до церкви відчути на собі красу і силу Божого благословення. Вони приносять до церкви свою любов, віру і надію, святять  паски, писанки і крашанки, що є символом життя на землі.
Великдень усіх на гостини просить,

Малює сонце полотно небес,
І крашанку, як усмішку підносить.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 Протягом квітня місяця в Михайлівській центральній районній бібліотеці

було організовано цикл книжкових панорам та виставок , присвячених Міжнародному дню  визволення в*язнів фашистських  концтаборів , Дню космонавтики.

 

             

 

В читальному залі  Михайлівської центральної районної бібліотеки оновлено куточок , присвячений рідному краю -Михайлівці.

До уваги читачів та туристів  запропоновані привабливі туристичні об*єкти  Михайлівського району, нові поповнення збірок поетів-земляків.

 

 

        

 

2016 рік

 

 

          Літописець і творець історії України. 

                        Михайло Грушевський.

Під такою назвою пройшла виставка літератури до 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського.

 Минуле України, в тому числі і недавнє, безумовно, свідчить про потужний інтелектуальний потенціал нашої нації.
     Одним з головних напрямків роботи бібліотеки  є популяризація цього потенціалу.
     В історії України є чимало знакових постатей, які не тільки визна­чили подальший шлях української історії та державності, але й сприяли розвитку культури і мистецтва нашого народу. Ми маємо пишатися нашими співвітчизниками, бо вони звеличували український народ своїми діяннями, своїм розумом і талантом.
     14 вересня 2016 р.  відбулася презентація книжкової виставки « Літописець і творець історії України. Михайло Грушевський.»

 Впродовж дня читачі відділу знайомились з науково-пізнавальною, історичною, художньою літературою про видатного  українця, першого президента України Михайла Грушевського.
     Мета презентації — показати читачам спадщину наших попередників, як джерело, з якого черпається наснага для подальшого життя. В кожній людині перетинаються різні часи. Минуле навчає сьогодні як жити заради майбутнього.

 

                                                                                                                             Пам'ять про голодні роки.

Вже  понад вісім десятиліть не залишає байдужими свідомих людей - тема штучного голоду в Україні початку 30 років XX ст. Ця трагедія спричинена суцільною колективізацією людиноненависницькою політикою сталінських часів сумнозвісними  хлібозаготівлями. Не було ані війни,  ані стихійного лиха , ані пошесті. Це була безкровна людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу . Виставка-факт "Голодомор мовою документів", яка відбулася у Михайлівській центральній бібліотеці , розповідає про причини та наслідки жахливої трагедії українського народу.

 

 

           

 

                        Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція"16 днів проти насилля". В рамках цієї акції Михайлівська районна центральна бібліотека провела виставку літератури та були роздані читачам  буклети "Насильство-це сміття, яке треба виносити з дому!".

 

          15 грудня в залі абонементу відкрилася персональна виставка "Ляльок-оберегів" майстрині із с.Тимошівки Лариси Гутнік.

         

 

 

 

                     До Дня Святого Миколая  в бібліотеці почала діяти книжкова виставка "Новорічні свята і традиції". Тут читачі можуть ознайомитися , як правильно зустріти Новий 2017 рік , які страви приготувати на новорічний стіл.

 

                                  

 

 

 

                                                                                                                                                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2017
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz